Zagraniczni turyści nad rzeką Odrą

Najwięcej zagranicznych turystów, którzy odwiedzają Polskę, dociera do naszego kraju rzeką Odrą. Świadczy to o jej wyjątkowej atrakcyjności – od momentu powstania granicy między Polską a Niemcami po II wojnę światową, rzeka stała się domem dla wielu gatunków organizmów żywych, podróżników i pasjonatów przyrody.

Przedostanie się do Polski za pomocą Odry jest niezapomnianym doświadczeniem – prowadzone na jej nurtem trasy szybko doprowadzą każdego do bardzo interesujących miejsc. Dziś Odra jest piękna i dzikia, a doskonałe warunki do żeglowania lub pływania sprawiają, że można cieszyć się specyficznym klimatem miejsc spotykanych po drodze.

Z naturalnego punktu widzenia Odrze może zawdzięczać swoje obecne położenie polityczne i historyczne – jest ona bowiem pod ochronną „ochronną rękawicą” UNESCO, co oznacza, że wszelkie inwestycje wymagają szczególnego traktowania. To chroni przed nadmiernym ingerowaniem ludzi w materiach okolicznościowych – od cumowania łodzi po uprawianie sportów wodnych.

Zagraniczni turyści bardzo cenią sobie bogactwo przyrody endemicznych dla rejonu zidentyfikowanych bioróżnorodności – kilka gatunków ryb słodkowodnych, raków i ptaków tworzy tutaj piękną harmonię gościnnych terytoriów. Dodatkowo podróżnicy mogą czerpać z nowatorskich, przystosowanych do specyfiki naturalnego środowiska, projektów rozsianych po całej dolinie Odry.

Odra od wielu lat przyciąga turystów z całego świata. Najczęściej to zagraniczni turyści szukający relaksu i odpoczynku, bądź chcący zobaczyć piękno tego polskiego regionu. Jest wiele rzeczy warte odwiedzenia w okolicy rzeki Odry, a monitorowanie bliskości tego regionu jest ważne dla mieszkańców gmin sąsiadujących z tą rzeką.

Dzięki położeniu rzek ods na granicy Polski i Niemiec, odwiedzający mają dostęp do bardzo rozległej infrastruktury. Jest to idealne miejsce dla miłośników plażowania oraz tych szukających bujnej przyrody na urlop. Wielu dostrzega doskonały kompromis między dostępnością piasku i żywych wedkarzy, owocujący fangalnymi zbiornikami wody.

Dodatkowo region oferuje wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu: można spacerować, jeździć rowerem czy pływać. Piasek jest również doskonałym miejscem do odbywania spotkań plenerowych lub nawet organizacji przyjęć. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić atmosfera, istnieje kilka przystani oferujących przejażdżki po Odrze oraz korty do pływania.

Mieszkańcy okolicy Odry tworzą niepowtarzalną atmosferę na brzegu rzekii . Wszyscy się ze sobą integrujemy – lokalna ludność spotyka się z turystami, promujemy tanie rozwiązania turystyczne i gościnności nasze scenariusze – towarzysklnych auto muzykalnych pikników, przejażdżek statkami po Odrze i imprezach rowerowych po całym regionie.

W ostatnich latach regionem, w którym odnotowano zdecydowany wzrost zainteresowania turystów zagranicznych jest Dolny Śląsk. Zwłaszcza rzeka Oder – nurtująca jej dolina – stała się jednym z najważniejszych europejskich szlaków turystycznych.
Zaletami tego pięknego regionu są graniczne położenie i duży zróżnicowanie szlaków wycieczkowych: od malowniczych pałaców do bujnej przyrody. Czy niemały potencjał turystyczny nad Odra nie ulegnie rozproszeniu? Czy rzeka uproszczy spotkanie ze śladami kultury rodem z dalekich kontynentów?

Inwestycja w rzekę Odra, a co za tym idzie – w jej dolinę, ma swoje dwa oblicza. Z jednej strony hotelarze zachęcają do przyjazdu do ich miejscowości – dzięki reklamom urzekającym pięknemes i bogatymi możliwościami artystycznymi oraz, oczywiście, kuchnią tradycyjnych potraw. Z drugiej strony inwestorzy planują położenie nowych tras rowerowych, budują nowe centra handlowe czy usługowe, aby otoczeniem okolic Odrze było ludziom bardziej przyjazne.

Na przestrzeni lat szlaki wokół rzeki Oder stawały się coraz bardziej atrakcyjne. Każdego roku ściągają tu masy turystów z całego świata. Mieszkańcy Bliskiego Wschodu chwalą sobie swobodny styl przebywania wokół Odry i relaks podczas letnich weekendów oraz wspomniane wyże reprezentacyjne inwestycje hotelsko-rekreacyjne. Wybierają też czasem polskie miasteczka po obu stronach