Plan rejsów - sezon 2018

 

Strona Główna Hotel PoloniaStart seite Hotel Polonia
AKTUALNOŚCI
30-11--1
Wydarzenie roczne Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013 na Lagunie!

Wydarzenie roczne Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013 na Lagunie!


4. września nastąpiło uhonorowanie naszej dotychczasowej pracy: mieliśmy zaszczyt współorganizować wraz z WST (Wspólnym Sekretariatem Technicznym) Wydarzenie roczne Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013, które jednocześnie połączone zostało z obchodami Europejskiego Dnia Współpracy Terytorialnej EC-Day 2014.


Spotkanie rozpoczęliśmy spacerem po nowosolskim porcie, gdzie Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz w roli gospodarza-przewodnika oprowadził nas po portowej okolicy, opowiadając przy tym o wielu inwestycjach jakie miały miejsce do tej pory w tym mieście oraz o tym, jak ogromne znaczenie odegrała przy tym współpraca transgraniczna.


Kolejną okazję do wysłuchania przemówień poszczególnych gości mieliśmy już na pokładzie statku "Laguna", gdzie przemawiali do nas m. in. Pan Rafał Baliński - Z-ca Dyrektora Departamentu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie, Pani Sylwia Pędzińska - Kierownik Wspólnego Sekretariatu Technicznego, Pan Peter Kohnert - Dyrektor Wydziału Ministerstwo Gospodarki i Spraw Europejskich w POczdamie, Pan Wolfgang Balint - Przedstawiciel Instytucji Koordynującej Programem Pl-BB, Kierownik Referatu EWT - Ministerstwo Gospodarki i Sp. Europejskich w Poczdamie. Wszyscy zgodnie podkreślali rolę współpracy w ramach projektów transgranicznych, dzięki której udało nam się zrealizowac wiele ciekawych projektów, które służą nam na co dzień.


W porcie w Bytomiu Odrzańskim zostaliśmy uroczyście przyjęci przez Burmistrza Sautera oraz licznie zgromadzone dzieci, które zadbały o artystyczną część programu.
Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć!