Plan rejsów - sezon 2017

Strona Główna Hotel PoloniaStart seite Hotel Polonia
AKTUALNOŚCI
28-05-2014
OSTATNIE SPOTKANIE GRUP MARKETINGOWEJ I INWESTYCYJNEJ PROJEKTU

27.05.2014 r. w Oderbergu oraz Niederfinow odbyły się ostatnie spotkania grup marketingowej oraz inwestycyjnej w ramach naszego projektu „Odra dla turysów 2014…”, który potrwa jeszcze do końca czerwca tego roku.

 

W ramach tego spotkania odwiedziliśmy muzeum żeglugi śródlądowej w Oderbergu, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć wspaniale zachowane eksponaty związane z historią żeglugi na Odrze.  Muzeum utworzone w 1954 r. zawiera wiele cennych eksponatów z miasta Oderberg oraz całego odrzańskiego regionu. W poszczególnych pomieszczeniach przedstawione zostały nie tylko modele dawnych statków oraz łodzi, ale również całe życie dawnych wodniaków m. in. ich rzemiosło (w tym liczne narzędzia, więcierze, sieci itp.), kulturę i domostwa.

W Niederfinow  zwiedziliśmy podnośnię statków tzw. śluzę windową na Kanale Odra-Hawela. Ze względu na dużą różnicę między dolnym a górnym odcinkiem kanału – 36 metrów – statki transportowane są w dużej wannie, która jest podnoszona i opuszczana za pomocą mechanizmów zębatkowych.

To już niestety nasze ostatnie spotkanie – dziękujemy jeszcze raz wszystkim za przybycie oraz owocną współpracę w ramach naszych grup roboczych! Mamy nadzieję, na dalszą z Wami współpracę! :)