Plan rejsów - sezon 2018

 

Strona Główna Hotel PoloniaStart seite Hotel Polonia
Projekt wędkarski

 


9 czerwca w Nowej Soli odbyły się warsztaty wędkarskie w ramach projektu: 
„ Wędkarstwo- nasza pasja, która łączy ludzi, rzeki, regiony i euroregiony” realizowanego
w ramach Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych Euroregionu „Sprewa - Nysa -Bóbr” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym poczęstunkiem w Winnicy Kinga w Starej Wsi, podczas którego ekspert zdradzał największe tajniki wiedzy wędkarskiej. Po części teoretycznej grupa polsko-niemiecka rozpoczęła zawody wędkarskie na akwenie Kacza Górka.
Po kilkugodzinnym wędkowaniu wszyscy spotkali się na grillu na przystani kajakowej
w porcie nowosolskim, gdzie rozdano puchary, dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników projektu.

Głównym celem projektu jest integracja społeczności wędkarskiej ze strony polskiej
i niemieckiej oraz promocja wędkarstwa poprzez wypracowanie wspólnego przewodnika wędkarskiego z obszaru środkowej Odry.

Grupą docelową tego projektu są polscy i niemieccy wędkarze nadodrzańscy zrzeszeni
w związkach wędkarskich, którzy aktywnie zajmują się wędkarstwem oraz wykazują chęci na wzajemne poznanie się i uczestniczenie w wyżej opisanej formie warsztatów z zakresu wędkowania metodą spinningową.

Na zakończenie projektu zostanie wydany polsko-niemiecki przewodnik wędkarski, który stanowić będzie kompendium wiedzy na temat wędkarstwa zarówno po stronie polskiej,
jak i niemieckiej. Zostanie on rozdany uczestnikom projektu oraz opublikowany na stronie internetowej: www.odra2014.pl, www.oder2014.de

 


Galeria zdjęć